Abychom nemuseli stále měnit v bazénu vodu, je nutné ji udržovat v perfektním stavu. Jinak by nás jedna letní sezóna přišla na opravdu velké peníze.
Nejpřirozenější způsob pro úpravu vody je použití mořské soli. Tento přípravek se používá v bazénech, které jsou určené pro domácí použití a je vybaven salinizačními jednotkami. V nich totiž probíhá elektrolýza slaného roztoku, který tam právě pro tento účel dodáme.
§ Množství soli si můžeme snadno vypočítat, pokud víme, kolik litrů vody náš bazén obsahuje.
§ Na tři metry krychlové budeme počítat s pěti kilogramy.
Moře ve vaně
Jednou z nejkvalitnějších solí je ta, která je k nám dovážená z Itálie a pochází z evropských moří. Její zrno se pohybuje v rozmezí jednoho až dvou milimetrů a má mnoho pozitivních vlastností.
o Neobsahuje jodidy– mírně dráždivá látka, která může vyvolat alergie.
o Není znečištěná– tato vlastnost je vítána především tam, kde chceme, aby se koupaly bezpečně malé děti.
Zmíněné jodidy mají také tu negativní vlastnost, že nám mohou nehezky zabarvit bazénovou vodu do hněda. Jestliže bude bazén využívat osoba, která má některé z nepříjemných kožních onemocnění, může na něho mořská sůl velice pozitivně působit. Jedná se zejména o osoby s ekzémem a lupénkou.
§ V tomto případě odborníci doporučují poměr vody a soli upravit podle jejich potřeb.
§ Na tisíc litrů bazénové vody použít tři kilogramy soli.
Jestliže budete chtít mořskou sůl využít přímo k léčebným účelům, pak se doporučuje aplikovat ji nikoliv do bazénu, ale do koupelnové vany. Tam je mnohem snazší vytvořit silný koncentrát, který bude svým složením blízký mořské vodě. Kromě toho by vysoký obsah mořské soli mohl velmi neblaze působit na některé kovové části venkovního bazénu. Ty by mohly začít postupně korodovat, a tak by našemu bazénu mořská sůl podstatně zkrátila životnost.