Vyberte si vhodné zastřešení


Chcete-li si vytvořit u sebe před domem vlastní posezení, nebudete potřebovat pouze vhodný nábytek, ale určitě se vám bude hodit i nějaký typ zastřešení.

Vyberte si vhodné zastřešení

Zahradu můžete využívat mnoha způsoby a je jen na vás, pro jaký se rozhodnete. Jedním z těch nejužitečnějších využití je pěstování ovoce a zeleniny. To však neznamená, že by musely růst prakticky kdekoliv. Můžete si nechat alespoň malý plácek na vytvoření si vlastní venkovního posezení. Jeho základem by měl být samozřejmě nábytek. Ten musí za všech okolností být voděodolný, jinak vám ho první deštík poničí. Neznamená to však, že musíte zbytečně utrácet.

Oblouková pergola

Venkovní nábytek se dá pořídit i za poměrně příjemné ceny, stačí se podívat na internetu po zboží z druhé ruky, případně se mrknout po nejbližších antikvariátech. Touto cestou můžete získat opravdu zajímavé kousky, a to, jak co se týče kvality, tak i estetiky. Samotný nábytek ale nemusí stačit. Tedy, alespoň by neměl. K dokonalosti vám chybí ještě zastřešení.

Zarostlá pergola

Vyplatí se připlatit si

Většina lidí vybírá jako zastřešení hlavně slunečníky. Vypadají docela k světu a zároveň jsou vcelku užitečné a hlavně levné. Zabrání slunečním paprskům, aby vás otravovali, jenže proti dešti jsou zcela bezbranné. Chcete-li mít opravdové krytí, které zachytí nejen dešťové kapky, ale třeba i větší kroupy, rozhodně si vyberte pergolu na zahradu. Jedná se o tradiční zahradní prvek, který na toto místo prostě a jednoduše patří. Pergoly sice nejsou tak levné jako slunečníky, ale v tomto případě není moudré šetřit. Každá utracená koruna navíc se vám vyplatí.

Jaký materiál?

Při výběru byste měli zohlednit nejen rozměry a design, ale rovněž byste se měli zaměřit i materiál, že kterého se konstrukce vyrábí. To je velice důležité nejen z estetického důvodu, ale hlavně kvůli budoucímu udržování pergoly v dobrém stavu. Třeba takové dřevěné modely vypadají asi nejvíce k světu, ale vzhledem k tomu, že jsou vyrobeny z přírodního materiálu, musí se pravidelně ošetřovat. Stačí sice jen dvakrát ročně, ale pořád jsou to výdaje a práce navíc. Hliníkové verze na druhou stranu nepotřebují ošetřovat vůbec, ale jejich kovový vzhled nemusí sedět každému.

About the author